
ZKI Fűmag Nyírást ritkán igénylő 900g
Szállítási díj: | 985 Ft |
Átlagos értékelés: |
![]() |
Cikkszám: | ZK30863 |
A ZKI 1943 – ban alakult és immár közel 70 éve folytatja a zöldségfajták nemesítését. 1993 óta részvénytársasági formában működik. 1996-ban tevékenységét kiterjesztve és újraszervezve a vetőmag vertikum teljes körét saját kézbe véve folytatja munkáját. |
Leírás és Paraméterek
25% Cérna tippan, 25% Réti perje, 50% Vörös csenkesz. A legszebb pázsitra vágyó, de kevés idővel rendelkezők részére alakítottuk ki ezt a keveréket, akik szép kertre vágynak és azt gyakran öntözik. A rendszeres öntözés hatására a f ű n agyon gyorsan n ő, így aki szép pázsitot akar, szinte hetente kell nyírnia. A keverékben lévő fűfajok gyönyörű, de lassan növő dús, sűrű állományt alkotnak, ezért elegendő kevesebb számú fűnyírás is.
30-35m2 területre.
A gyönyörű pázsitra vágyó, de kevés idővel rendelkező kertbarátok részére összeállított fűmagkeverék. A rendszeres öntözés hatására a fű általában gyorsan növekszik, így, aki szép, zöld pázsitra vágyva gyakran öntöz, az hetente nyírhatja a füvet.
Ebben a magkeverékben összeválogatott fűfajok lassan növő, mégis dús állományt alkotnak, ezért elegendő a kevesebb fűnyírás is.
Összetétele:
50% Vörös csenkesz
25% Réti perje
25% Cérna tippan
Vetés ideje: tavasz vagy ősz.
1. A sikeres vetéshez gyommentes, a lazítás után kissé tömörödött, tápanyagban dús talaj az ideális. Fordítsunk különös figyelmet a tarackos gyökerű gyomok eltávolítására!
2. A területre kiszámított mennyiségű magot egyenletesen a lehengerezett felületre szórjuk. A pázsit szegélyét és az utak mentét célszerű a nagyobb igénybevétel miatt kissé sűrűbbre vetni.
3. A talaj felületére szórt magot enyhén gereblyézzük el, ezután a talajt ismét hengereljük le!
4. A kelés alatt a talajt folyamatosan nedvesen kell tartani, mivel a kis csíra nagyon érzékeny és gyorsan kiszáradhat. A mag kikelése után a friss füvet is rendszeresen öntözzük, az első nyírást mindenképpen ÉLES fűnyíróollóval, vagy fűnyíróval végezzük, hogy a növény ne tépődjön, a gyökere ne sérüljön.
Füvesítés menete:
1. Terület előkészítése: Tisztítsuk meg a területet a kövektől és a gyomoktól. Egy ásómélynyire (20 cm) lazítsuk fel a talajt. A talajlazítást ősszel ajánlatos elvégezni.
2. Talaj egyengetése: Tavasszal az elegyengetett talajra összetett műtrágyát szórunk, majd gondosan hengerezzük el.
3. Vetés: Lehet vetni tavasztól őszig. A vetésmélység 1 cm. A vetést egyenletesen kell elvégezni, a magszükséglet 3-4 kg/100 m2.
4. Takarás: A vetés után a magot gereblyével könnyedén be kell dolgozni a talajba azután lehengerezzük.
5. Öntözés: Könnyedén öntözzük a területet. A vetéstől a kikelésig a talajnak állandóan nedvesnek kell lennie
6. Pázsitgondozás: Az első nyírást akkor kell elvégezni, mikor a pázsit eléri az 5-10 cm-t. Kezdetben csak a tetejét nyírjuk, később 3-5 cm magasságra lehet nyírni a pázsitfüvet.
Gondozási tanácsok:
Tavasszal:
- Gyepszellőztetés: A tavaszi munkák egyik fontos eleme a talajszellőztetés. Azért van rá szükség, mert a mindennapos igénybevétel és természetes tömörödés hatására a talaj levegőtlenné válik, emiatt a gyökerek számára is fontos oxigén nem áll elegendő mennyiségben rendelkezésre. Az erősen tömörödött talajba a csapadék nehezen jut be, a víz gyakran lefolyik az öntözött területről. Kisebb gyepfelületekre is érdemes gyepszellőztető gépet kölcsönöznünk, nagyobb felületekre pedig vásárolnunk. Ezt a munkát érdemes összekapcsolni a komposzt- vagy műtrágyaszórással, így a kedvező hatásuk fokozódik.
- Gereblyélés
- Kipusztult foltok bevetése
- Első nyírás
Nyáron:
- Rendszeres öntözés
- Fűnyírás
- Tápanyagpótlás (N)
Ősszel:
- Fűnyírás
- Gyomírtás
- Tápanyagpótlás (P,K)
Terméksúly | 900g |
Vélemények






10 nap után szépen és egyenletesen kikeltek a magok, de komolyabb tapasztalatot, csak hónapok/évek múlva tudnék írni.