Védőfelszerelések
Bizonyos munkakörökben ajánlott, más munkák esetében kötelezően előírt és meghatározott az, hogy pontosan milyen munkavédelmi védőfelszerelést, védőfelszerelésket használjunk ahhoz, hogy a munka biztonságos legyen. Az egyéni védőeszközök olyan felszerelések, amelyek megvédik a használót a balesetveszélytől vagy az egészségre gyakorolt káros hatásoktól. Ide tartozhatnak például a védősisakok, kesztyűk, szemvédők, jól látható ruházat, biztonsági lábbelik, biztonsági hevederek és légzésvédő eszközök (RPE).
Arcvédő pajzs (dróthálós)+ fültok
Hecht 900106 védőszemüveg
Maszk FS, FFP2 szűrőbetétes, szelepes
CoverStar Permetező overall
Védőszemüveg (permetezéshez) színtiszta
Einhell BG-SH 1 erdészeti védősisak
Handy fülvédő
Esőköpeny-poncsó zöld
Cerva NEPTUN esőkabát zöld 2XL
Maszk FS, FFP2 szűrőbetétes
Cerva Védőszemüveg, füstszínű (ALLUX 5249)
Cerva Rozelle védőszemüveg Sport UV védő
Cerva SEIGY védőszemüveg füstszínű
Miért fontosak?
A munkahely biztonságossá tétele magában foglalja az utasítások, eljárások, képzés és felügyelet biztosítását, hogy az embereket biztonságos és felelősségteljes munkavégzésre ösztönözzük. Ám még abban az esetben is fennmaradhatnak veszélyek, ha műszaki ellenőrzéseket és biztonságos munkarendszereket alkalmaznak. Ezek közé tartoznak a következők sérülései:
- a tüdő, pl. a szennyezett levegő belélegzése miatt;
- a fej és a lábak, pl. leeső anyagoktól, terhektől, alkatrészektől
- a szemek, pl. repülő részecskék vagy maró folyadékok fröccsenése miatt;
- a bőr, pl. maró anyagokkal való érintkezés miatt;
- a test, pl. szélsőséges hő vagy hideg miatt.
Ezekben az esetekben a kockázat csökkentése érdekében egyéni védőeszközökre van szükség. Maszkra, védőruhára, arcvédő pajzsra, védősisakokra, akár fülvédőkre.
Ha más ellenőrzési intézkedések végrehajtása után is szükség van egyéni védőeszközökre (és lesznek olyan körülmények, amikor igen, pl. fejvédő a legtöbb építkezésen), akkor azt ingyenesen kell biztosítani a munkavállalóik számára. Gondosan kell kiválasztaniuk a felszerelést, és biztosítaniuk kell, hogy a munkavállalókat kiképezzük a megfelelő használatára.
Így válaszd ki a védőfelszerelést
Vannak olyan védőfelszerelések, amelyek kiválasztás nem gond, ám még akkor is érdemes az alábbiakat átgondolni, ha egyébként egyszerűnek tűnik. Íme néhány védőfelszerelés választó tanács.
Válassz olyan termékeket, amelyek maximálisan lefedik a kockázatot, és megfelelnek az előírt szabványnak. Válassz a felhasználónak megfelelő felszerelést - vedd figyelembe az egyéni védőeszközök méretét, illeszkedését és súlyát. Ha a felhasználók segítenek kiválasztani, nagyobb valószínűséggel fogják használni.
Ha egynél több egyéni védőeszközt viselnek egyidejűleg, győződj meg arról, hogy azok együtt is használhatók, pl. a védőszemüveg viselése megzavarhatja a légzőkészülék tömítését, ami légszivárgást okozhat. Ne feledd, hogy egyes védőeszközök használatát meg kell „tanulni”, meg kell mutatni a használónak. Tedd meg.
Főszabály: a munkáltatóknak soha nem szabad felmentést adniuk a személyi védőfelszerelés viselése alól az olyan munkák esetében, amelyek "csak néhány percet vesznek igénybe", vagy „de hát csak egy pillanat”
A Profigazda.hu kínálatában megtalálod a legszükségesebb védőeszközöket. Nézd meg őket és válaszd ki a számodra, a munkatársak számára megfelelőt, védd meg magad és őket is a kellemetlenségtől.