Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezheted, amivel elfogadod az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.

Rovarölő szerek

Unod, hogy nyáron a kertedben nem tudsz egy fa alá sem lepihenni hűsölni, mert úgy érzed valami kis cseppekben folyamatosan rád esik? Bosszankodsz, hogy nem állhatsz az autóddal nagy árnyékot adó fád alá, mert tele lesz apró ragacsos pöttyökkel?

A jelenleg érvényben lévő szabályozás értelmében a növényvédőszerek csak üzletünkben személyesen átvehetőek. Futárszolgálattal kiszállítása nem lehetséges. A II-es forgalmi kategóriába eső termékek átvételéhez zöld könyv szükséges. 

Rendezés:

Tapasztaltad már, hogy a gyümölcsfádon termő gyümölcsök külseje koszos és ragacsos? Közelebbről megvizsgálva a jelenséget láthatod, hogy a bosszúságot levéltetvek okozzák, melyek a növények nedvét szívogatják. Főleg a hajtáscsúcsál találhatók, de előfordulnak a levelek fonákján is. Ezek az egyik legkönnyebben felismerhető növényi kártevők.

Felismerve a fánkat pusztító tetveket, nincs más teendőnk, mint ellátogatni a Profigazda gazdaboltba, ahol munkatársaink az elmondottak alapján a legmegfelelőbb szert fogják adni számodra. Többféle rovarölőszer is alkalmas növényeink egészségi állapotának helyreállítására, de ha elmondjuk, hogy mely növényünket/ növényeinket támadta meg a levéltetű, még célzottabban adják munkatársaink a megfelelő rovarölőszert.

Ennek főleg akkor van jelentősége, ha a gyümölcsösünket támadták meg a levéltetvek, mert a permetezést (kezelést) követően meg kell várni az adott szerre előírt Élelmezés egészségügyi várakozási időt. Ezt azt jelenti, hogy a permetszer a kijuttatás során beszívódhat a növényi szövetekbe, így a gyümölcsbe is. (Ez idővel lebomlik a növényben. Minden szerre rá van írva, mennyi idő elteltével válik hatástalanná, de addig a lepermetezett növények terméséből fogasztani szigorúan tilos és életveszélyes!)

Rágás kártétel esetén is rovar jelenlétére gyanakodhatunk. Ez esetben a kárt elszenvedő növényi részeket ha gazdaboltunkban ha bemutatják, könnyen fényt deríthetünk arra, hogy mi károsít kertünkben. Ezzel megint csak a legcélzottabban tudunk fellépni a kártevők ellen, hisz Kollégáink ez esetben is a legmegfelelőbb szert fogják ajánlani a kártétel megszűntetésének érdekében.

Hogyan álljunk neki a permetezésnek?

Lehetőség szerint nézzük meg az időjárás előrejelzést, hogy jósol-e esőt a Meteorológus a közeljövőre. Amennyiben nem, úgy ezt a tényezőt kihúzhatjuk a listáról. (Ha mégis esőt jósolnak, akkor úgy időzítsünk, hogy a kijuttatott permetszer rá tudjon még száradni a növényre.)

Következő környezeti tényező, amire nagyon figyelnünk kell, a szél. Csak szélcsendben permetezzünk! Erre főleg hétvégén nagyon odafigyeljünk oda, hiszen jó idő esetén az emberek nagyrésze az udvaron szárítja kimosott ruháit. A szél könnyen átviheti a permetszert a ruhákra, vagy bármely más olyan tárgyra, mellyel közvetlen érintkezve egészségünkre káros hatást gyakorolhat.

Ha ezeket figyelembe vettük kezdődhet a permetszer bekeverése. Testi épségünk megóvása érdekében mindenképp viseljünk zárt ruházatot (kesztyű, maszk, köpeny, hosszúujjú póló vagy pulóver, sapka, védőszemüveg). Minél kevesebb testrészünk maradjon szabadon.

Csak steril eszközökkel dolgozzunk már a permetszer bekeverésének idején is. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy orvosilag tömény alkohollal fertőtlenített legyen a permetezőnk, csupán csak annyit, hogy a permetszert ne a közelünkben lévő földes, sáros pálcával keverjük össze, egy koszos üvegben. Nevezzünk ki magunknak egy tiszta üveget és keverőt. A permetszert ebben az üvegben keverjük össze. Itt még tömény oldatot kapunk, amit töltsük bele permetezőnkbe.

A permetezőnk is mindig legyen tiszta és használat előtt sima vízzel állítsuk be a permetező szórásképét, győződjünk meg arról, hogy nincs-e dugulás a csőben. Ezután töltsük a permetszert permetezőbe, majd hígítsuk az oldatot a megfelelő (előírt) töménységűre. Mindig csak annyi szert keverjünk be amennyi szükséges, és amely minden bizonnyal el fog fogyni. A megmaradt, vagy felesleges vegyszert tilos kiönteni!

A megmaradt be nem kevert vegyszert száraz hűvös helyen, gyermekektől jól elzárva, számukra elérhetetlen helyen kell tárolni!

A kifogyott, üres permetezőt gondosan mossuk el, hogy ne száradjon bele a permetszer maradéka majd szárítsuk ki, hogy a legközelebbi permetezésre már előre elkészített legyen.

Végezetül a permetezést végző személynek ajánlatos hajmosással egybekötötten lezuhanyoznia. Azt a ruhát, amiben permeteztünk, mindig alaposan mossuk ki, a hétköznap viselt többi ruhától elkülönítve.

Figyelem! A permetszer tasakját, dobozát, flakonját őrizzük meg a permetezés ideje alatt! Akkor is, ha az összes vegyszert bekevertük és elhasználtuk. Ugyanis a legnagyobb elővigyázatosság mellett is előfordulhat, hogy valami bőrirritáció, netán a szer valamelyik érzékszervünkbe juthat. Ilyenkor bő vízzel mossuk ki és azonnal forduljunk orvoshoz! A permetszer papírját vigyük magunkkal és mutassuk meg az orvosnak!

A biztonsági óvintézkedéseket betartva biztosan hatékony növényvédelmet tudunk folytatni kertünkben.

Valamennyi permetszer megtalálható a Webshopunkban, de az érvényben lévő szabályozások miatt a szereket kizárólag személyesen, a Profigazda gazdaboltunkban lehet megvásárolni. Ennek előnye, a már előzetesen említett károsított növényi rész személyes bemutatása, a kártevő biztos beazonosítása és a megfelelő szer megvásárlása. Forduljon hozzánk bizalommal!

Kollégáim várják szeretettel Profigazda gazdaboltunkban!